توفیق عمل

مهدی محبی و محبت خداوند نسبت به مهدی محبان

تو را چه مقام و منزلتی در نزد پروردگارت است که در شب معراج، اشرف مخلوقات خویش را به عشق ورزی به ساحت پاک تو مأمور گرداند؟

معرفی کتاب ” زندگانی حضرت زهرا (س)”

دربارۀ کتاب کتاب زندگانی حضرت زهرا (س) گزارشی از زندگی دختر رسول الله (ص) است که در ضمن آن رویدادها و تحلیل‌هایی نیز ارائه شده است. شهیدی از عصر پیامبر آغاز کرده و تا شهادت حضرت زهرا و حوادث پس از آن را بررسی کرده است. اصل کتاب و خلاصه آن بارها از سوی دفتر نشر فرهنگ...

مهدی محبّی در قرآن

چون آن یگانه ی دوران را بشناسیم، عشق و محبّت فطری اش در قلب و جان ما شعله ور می شود و ما را از مقام “مهدی شناسی” به “مهدی محبّی” می رساند.

نیمه دوم ربیع الثانی در تقویم شیعه

در مطلب قبلی وقایع تاریخی روی داده در نیمه اول ماه ربیع الثانی را مطالعه کردیم. در این بخش وقایع نیمه دوم این ماه نیز مورد بررسی قرار میگیرد. 22 ربیع الثانی وفات موسی مبرقع جناب موسی مبرقع علیه السّلام پسر حضرت جواد علیه السّلام در سال 296 هجری در شهر قم (بحار...

مهمترین رویداد های نیمه اول ربیع الثانی

در این مطلب بخش مهمی از رویداد های ماه ربیع الثانی را مورد بررسی قرار میدهیم. 1 ربیع الثانی قیام توابین در این روز در سال 65 ه’ سلیمان بن صرد با گروهی از توابین که نام شانزده هزار نفر آنان در دفتر سلیمان ثبت شده بود برای خونخواهی امام حسین علیه السّلام قیام کردند....

امام مهدی؛ رحمت فراگیر الهی

بیشتر از قهر و انتقام و شمشیر الهی او گفته می شود. در حالی که او تجلّی رحمت واسعه ی الهی است که تمام ارکان عالم را در برگرفته است.

شوق دیدار

بسم الله الرحمن الرحیم سلام بر شما ای نور الهی که به وسیله نورتان راه جویان راه یابند!یا صاحب الزمان..... حال که چندی است گره در کار اهل دنیا خورده است و همه در گیرمشکلات و سختی های زندگی هستند. تنها شیعیانتان می دانند که راه رهایی از این مشکلات ظهور شماست و تنها با...

بسم الله الرحمن الرحیم

همه  هست ارزویم که  ببینم از تو  رویی                                     چه  زیان شود که من هم  برسم به  ارزویی

سلام بر شما ای بهترین پدر، می دانید که شاید بار ها این شعر را با خود مرور کرده ام. با خود گفته ام که  بزرگ ترین ارزویم دیدار روی شماست. و این را همیشه بزر گ ترین ارزوی خویش می دانستم.

اما ای امام زمان!!!!!

می دانم که  این تنها در کلام من بوده است. آخر  چگونه می شود کسی  که  با اعمالش شما را ناراحت می کند به این ارزو دست یابد؟

چگونه میشودکسی که گناه می کند ارزویش این باشد؟

چگونه میشود کسی که همواره به فکرتان نیست و گاهی به یاد شما می افتد این ارزو برایش به حقیقت بپیوندد؟

چگونه می شود کسی که رفتار  و اعمالش مورد پسند شما نیست چنین ارزویی داشته باشد؟

و چطور بعضی اوقات ما انسان ها نکات بسیار  مهم در زندگیمان را به اسانی به دست فراموشی می سپاریم؟

چطور یادمان می رود  وجودمان را مدیون شما هستیم ؟

چطور می توانیم گناه کنیم وقتی که  میدانیم شما شاهد اعمال مان هستید؟

ای امام زمان من نیز این نکات را میدانم و همچنین  میدانم که  دانستن این سوال ها کافی نیست. عمل به ان است که ایجاد معرفت می کند.و بدون عمل کلام من  هیچ فایده اید ندارد و تنها با حرف زدن نمی توانم قدمی از قدم در این راه بردام چرا که انسان های زیادی حرف های بسیار زده اند اما در میدان به  ان عمل نکرده اند.

بابا جان خواسته ای از شما دارم!!!

از شما توفیق عمل میخواهم. میدانم با عمل کردن است که  وقتی با خود زمزمه می کنم:

همه شب در استانت شده کار من گدایی                                             به خدا که این گدایی ندهم به پادشاهی

احساس مفید بودن می کنم، انگاه است که احساس می کنم شما از من رضایت دارید. ای پسر  فاطمه زهرا سلام الله علیها از خداوند برایم توفیق عمل بخواهید و یاری ام کنید!!

شما که راه رسیدن به  خود را به من نشان داده اید. من را در پیمودن این مسیر نیز  یاری دهید چرا که  با یاری شما و خداوند است که می توانم به شما برسم.