شوق دیدار

مهدی محبی و محبت خداوند نسبت به مهدی محبان

تو را چه مقام و منزلتی در نزد پروردگارت است که در شب معراج، اشرف مخلوقات خویش را به عشق ورزی به ساحت پاک تو مأمور گرداند؟

معرفی کتاب ” زندگانی حضرت زهرا (س)”

دربارۀ کتاب کتاب زندگانی حضرت زهرا (س) گزارشی از زندگی دختر رسول الله (ص) است که در ضمن آن رویدادها و تحلیل‌هایی نیز ارائه شده است. شهیدی از عصر پیامبر آغاز کرده و تا شهادت حضرت زهرا و حوادث پس از آن را بررسی کرده است. اصل کتاب و خلاصه آن بارها از سوی دفتر نشر فرهنگ...

مهدی محبّی در قرآن

چون آن یگانه ی دوران را بشناسیم، عشق و محبّت فطری اش در قلب و جان ما شعله ور می شود و ما را از مقام “مهدی شناسی” به “مهدی محبّی” می رساند.

نیمه دوم ربیع الثانی در تقویم شیعه

در مطلب قبلی وقایع تاریخی روی داده در نیمه اول ماه ربیع الثانی را مطالعه کردیم. در این بخش وقایع نیمه دوم این ماه نیز مورد بررسی قرار میگیرد. 22 ربیع الثانی وفات موسی مبرقع جناب موسی مبرقع علیه السّلام پسر حضرت جواد علیه السّلام در سال 296 هجری در شهر قم (بحار...

مهمترین رویداد های نیمه اول ربیع الثانی

در این مطلب بخش مهمی از رویداد های ماه ربیع الثانی را مورد بررسی قرار میدهیم. 1 ربیع الثانی قیام توابین در این روز در سال 65 ه’ سلیمان بن صرد با گروهی از توابین که نام شانزده هزار نفر آنان در دفتر سلیمان ثبت شده بود برای خونخواهی امام حسین علیه السّلام قیام کردند....

توفیق عمل

بسم الله الرحمن الرحیم همه  هست ارزویم که  ببینم از تو ...

امام مهدی؛ رحمت فراگیر الهی

بیشتر از قهر و انتقام و شمشیر الهی او گفته می شود. در حالی که او تجلّی رحمت واسعه ی الهی است که تمام ارکان عالم را در برگرفته است.

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر شما ای نور الهی که به وسیله نورتان راه جویان راه یابند!یا صاحب الزمان…..

حال که چندی است گره در کار اهل دنیا خورده است و همه در گیرمشکلات و سختی های زندگی هستند. تنها شیعیانتان می دانند که راه رهایی از این مشکلات ظهور شماست و تنها با یاد و دیدار با شما دل هایشان ارام میگیرد. همان گونه که پدر گرامیتان امام حسن عسکری علیه السلام خطاب به شما فرموند:«  ای پسرم بدان قلب های اهل طاعت و اخلاص کنده میشوند به سمت تو، همانند یک جوجه پرنده ای که در لانه و در نزد مادرش ارامش میگیرد، از پناه بردن به تو ارامش میگیرند.»

یا امام زمان ما میدانیم برای اینکه موفق به دیدار با شما شویم باید زندگیمان مورد پسند شما باشد و انگاه است که این شعر زیبا در زندگیمان به تحقق می پیوندد:

“جذبه عشق چنان است میان من و دوست              که اگر من نروم او ز پی ام میاد”

یا صاحب الزمان…

ما برای اینکه زندگیمان مورد پسند شما باشد تمام تلاشمان را می کنیم چرا که می دانیم این شوق دیدار که در وجود پدید امده است نعمتی بزرگ از سوی خداوند است و ما شکر این نعمت را با انتظار فرج بجای می اوریم.و سعی می کنیم که روحیه انتظار را در وجودمان به اوج برسانیم.

 گاه با شما عهد می بندیم و تمام تلاش خود را می کنیم که زیر عهدی که با شما بسته ای نزنیم چرا که می دانیم شکستن عهد قلب هایمان را سخت می کند و انگاه است که از شما دور می شویم و شیطان به سمتمان می اید.پس یاریمان دهید که و کمکان کنید که در مبارزه با شیطان و نفس پیروز چرا که مغلوب شیدن در این نبرد باعث دوری از شما می شود و چه گمراهی بالا تر از این؟

الهم صل علی محمد و علی محمد و عجل فرجهم