مهدی محبی و محبت خداوند نسبت به مهدی محبان

معرفی کتاب ” زندگانی حضرت زهرا (س)”

دربارۀ کتاب کتاب زندگانی حضرت زهرا (س) گزارشی از زندگی دختر رسول الله (ص) است که در ضمن آن رویدادها و تحلیل‌هایی نیز ارائه شده است. شهیدی از عصر پیامبر آغاز کرده و تا شهادت حضرت زهرا و حوادث پس از آن را بررسی کرده است. اصل کتاب و خلاصه آن بارها از سوی دفتر نشر فرهنگ...

مهدی محبّی در قرآن

چون آن یگانه ی دوران را بشناسیم، عشق و محبّت فطری اش در قلب و جان ما شعله ور می شود و ما را از مقام “مهدی شناسی” به “مهدی محبّی” می رساند.

نیمه دوم ربیع الثانی در تقویم شیعه

در مطلب قبلی وقایع تاریخی روی داده در نیمه اول ماه ربیع الثانی را مطالعه کردیم. در این بخش وقایع نیمه دوم این ماه نیز مورد بررسی قرار میگیرد. 22 ربیع الثانی وفات موسی مبرقع جناب موسی مبرقع علیه السّلام پسر حضرت جواد علیه السّلام در سال 296 هجری در شهر قم (بحار...

مهمترین رویداد های نیمه اول ربیع الثانی

در این مطلب بخش مهمی از رویداد های ماه ربیع الثانی را مورد بررسی قرار میدهیم. 1 ربیع الثانی قیام توابین در این روز در سال 65 ه’ سلیمان بن صرد با گروهی از توابین که نام شانزده هزار نفر آنان در دفتر سلیمان ثبت شده بود برای خونخواهی امام حسین علیه السّلام قیام کردند....

توفیق عمل

بسم الله الرحمن الرحیم همه  هست ارزویم که  ببینم از تو ...

امام مهدی؛ رحمت فراگیر الهی

بیشتر از قهر و انتقام و شمشیر الهی او گفته می شود. در حالی که او تجلّی رحمت واسعه ی الهی است که تمام ارکان عالم را در برگرفته است.

شوق دیدار

بسم الله الرحمن الرحیم سلام بر شما ای نور الهی که به وسیله نورتان راه جویان راه یابند!یا صاحب الزمان..... حال که چندی است گره در کار اهل دنیا خورده است و همه در گیرمشکلات و سختی های زندگی هستند. تنها شیعیانتان می دانند که راه رهایی از این مشکلات ظهور شماست و تنها با...

خداوند متعال در شب معراج به پیامبر خویش فرمود:« ای محمد! او را دوست بدار! همانا که من او و تمام محبان او را دوست دارم».
مولای من! تو را چه مقام و منزلتی در نزد پروردگارت است که در شب معراج، اشرف مخلوقات خویش را به عشق ورزی به ساحت پاک تو مأمور گرداند؟ و دوستداران تو را را نزد او چه مقام و عظمتی است که ذات بی نهایت خویش را دوستدار آنان معرفی فرماید؟

ای محبوب خدا

آری، آری، تو آن محبوب خدایی که در سایه سار عشق پاکت می‌توان از بهترین و کوتاه ترین راه ها بعد رنگ و بوی خدایی و حبیب اللهی رسید.
آیت الله العظمی وحید می فرمایند: «اگر دوستی پیدا شد، پشت کوه قاف هم که باشد شما را می کشاند و بالاخره به محبوب می رساند. حالا چطور برساند؟ قانونی که تحت ضابطه باشد ندارد. می‌رسی، یا در بیداری یا در خواب، یا به خودش یا به خواصش. باید محبت به امام زمان پیدا کنید، هیچ گنجی، هیچ ذکر و وردی، هیچ طلسم و اسمی مثل این (محبت) نیست. نزدیکترین راه برای رسیدن به درگاه خدا و پیشگاه قطب عالم امکان، محبت به آن بزرگوار است.

محبّت عمیق

باید محبت در وجودت مستقر شود. باید به پایه ای برسد که در فراق او بسوزی، بنالی، اشک بریزی، در طلب حقیقی‌اش در آیی و خسته و مانده نشوی.
عصاره ی همه ی کلمات یک جمله است:« باید به امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف محبت عمیق پیدا کنی!» خود محبت راه ها را باز می‌کند و تو را به او نزدیک می‌کند».

برگرفته از:

کتاب سلوک مهدویت؛استاد حیدری کاشانی
برای دریافت کتاب سلوک مهدویت اینجا کلیک کنید.
برای دستیابی به متن قبلی امام شناسی اینجاکلیک کنید.