حدیث
قال امیرالمومنین علیه‌السلام: صاحب هذا الامر الشرید الطرید الفرید الوحید

یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 5 شوال 1442 Sunday, 16 May , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 113×
 • اوقات شرعی

 • امام مهدی؛ امام هدایت و تربیت
  06 نوامبر 2020 - 15:55
  2

  امام عصر(ارواحنا فداه)، مربی تمام هستی و عهده دار هدایت و تربیت نفوس مستعده است. هر هدایت و تربیت حقیقی که در عالم صورت می بندد.

  پ
  پ

  امام مهدی؛ امام هدایت و تربیت

  فرازی از زیارت حضرت حجت(عج) در روز جمعه:«السَّلامُ عَلَیْکَ یَا نُورَ اللَّهِ الَّذِی یَهْتَدِی بِهِ الْمُهْتَدُونَ؛ سلام بر تو ای نور خدا که هدایت یافتگان با آن نور هدایت یابند».
  امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف):«ما ساخته شده و تربیت شدۀ پروردگاریم و مردم، ساخته شده و تربیت یافتگان ما هستند».
  امام عصر(ارواحنا فداه)، مربی تمام هستی و عهده دار هدایت و تربیت نفوس مستعده است. هر هدایت و تربیت حقیقی که در عالم صورت می بندد، از معدن نور ولایت مهدوی سرچشمه میگیرد.


  امام مهر و محبت

  مهدی موعود(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، امام مهر و محبت است، امام هدایت و تربیت است؛ نه امام قهر و خشونت.
  قهر الهی او نیز که در ابتدای ظهور فرخنده اش نسبت به کافران و منافقان محض تجلی می نماید، فقط برای از میان برداشتن موانع هدایت و تربیت بشری است.
  به دیگر سخن، تجلّی قهر الهی حضرتش، برای مانع زدایی تربیتی از سطح جهان است تا زمینه برای هدف اصلی خلقت که هدایت و تربیت فراگیر الهی در میان تمام آحاد بشری است، فراهم گردد.
  محرک زنجیرۀ هدایت، تعلیم، تزکیه و تربیت در زمان ما، مهدی موعود(ارواحنا فداه) است و بس! و اصلی ترین و گسترده ترین مانع زدایی تربیتی در عرصۀ جهانی نیز به دست توانمند حضرتش صورت خواهد پذیرفت و بس!

  امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) در گوشه و کنار عالم، تربیت دوستان و یاوران حقیقی خویش را بر عهده میگیرد و آنان را با نور الهی ولایت خویش پرورش می دهد تا هم مشکل گشای شیعیانش باشند، هم زمینه سازان ظهور مقدسش و هم بازوانی توانمند به هنگام ظهورش.

  برگرفته از:

  کتاب سلوک مهدوی؛استاد حیدری کاشانی
  برای دریافت کتاب سلوک مهدویت اینجا کلیک کنید.
  برای دستیابی به متن قبلی امام شناسی اینجاکلیک کنید.

  نظرتان برایمان مهم است!

  • سلام!
  • لطفا از ایمیل و نام واقعی خودتان استفاده کنید.
  • و سعی کنیم فضای مهدوی سایت را با الفاظ نادرست خراب نکنیم.
  • در پناه حق باشید و مهدی یار!