حدیث
قال امیرالمومنین علیه‌السلام: صاحب هذا الامر الشرید الطرید الفرید الوحید

یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 5 شوال 1442 Sunday, 16 May , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 113×
 • اوقات شرعی

 • معرفی کتاب “علی از زبان علی”
  09 آگوست 2020 - 23:40
  2

  معرفی کتاب «علی از زبان علی» از دقیق‌ترین و خواندنی‌ترین زندگی‌نامه‌ها درباره امیرالمؤمنین علیه السلام است که نویسنده با استفاده از منابع دست‌اول و مطمئن شیعه و اهل سنت به نگارش آن پرداخته است. در کشور ما شاید عشق به امیرالمؤمنین و امام حسین علیهما السلام به صورت استثنائی و خاصی به چشم می‌خورد و […]

  نویسنده : علی به پور
  پ
  پ

  معرفی کتاب

  «علی از زبان علی» از دقیق‌ترین و خواندنی‌ترین زندگی‌نامه‌ها درباره امیرالمؤمنین علیه السلام است که نویسنده با استفاده از منابع دست‌اول و مطمئن شیعه و اهل سنت به نگارش آن پرداخته است.

  در کشور ما شاید عشق به امیرالمؤمنین و امام حسین علیهما السلام به صورت استثنائی و خاصی به چشم می‌خورد و این خود وظیفه دوست‌ داران و محبین اهل بیت را در قبال شناخت صحیح از زندگی ایشان بیشتر می‌کند.

  کتاب «علی از زبان علی یا زندگِی و زمانه امیر مؤمنان علیه السلام از زبان خودش» با قلمی استادانه و نگاهی دقیق نوشته شده است.

  در این اثر خبری از پیچیده گویی‌های متون تاریخی نیست و در عین حال با صلابت هرچه تمام‌تر و ایجازی مثال زدنی به وقایع و اتفاقات مرتبط با زندگی و زمانه حضرت علی علیه السلام می‌پردازد.

  نویسنده در این اثر کوشیده تا حوادث و رخدادهای زندگی حضرت علی علیه السلام را با زبانی ساده و به شیوه‌ی روایی از لحظه تولد تا شهادت ایشان شرح دهد.

  پاسخ به برخی از مهمترین شبهات از تاریخ زندگانی امیرالمؤمنین،

  نظیر دلایل صرف نظر کردن حضرت از جنگیدن در مسئله خلافت رسول خدا صلوات الله علیه و آله یا دلایل پذیرش حکمیت در حالی که حضرت خود را بر حق می‌دانستند،

  آن هم از زبان خود حضرت و به نقل از منابع معتبر از نقاط قوت کتاب محسوب می‌شود.

  پیوستگی و انسجام درونی که در موضوعات و متن کتاب وجود دارد ذهن مخاطب را از آشفتگی می‌رهاند و با سیر منظم تاریخی که در سراسر آن به چشم می‌خورد خواننده را تا پایان کتاب همراه می‌سازد.

  این اثر با توجه به اهمیت موضاعات طرح شده و نگاه جامعه‌شناختی خود به اتفاقات تاریخی زمانه آن حضرت نقشه راهی است که تاریخ انقضا ندارد و برای تمام دوران‌ها، به ویژه دوران کنونی، چراغ هدایت است.

  فصول کتاب

  این اثر ارزشمند از ۱۰ فصل دارد:

  دوران مکه، دوران مدینه، دوران خلفا، دوران خلافت، دوران جنگ جمل، دوران جنگ صفین، دوران حکمیت، دوران جنگ نهروان، دوران غارت‌ها و دوران شهادت است.

  قلم روان، بیان متفاوت و نحوه روایت حجت الاسلام محمدیان در کتاب «علی از زبان علی» به قدری چشمگیر است که مخاطب را مجذوب کشش داستانی و انسجام و پیوستگی محتوایی خود می‌نماید

  و میتواند پاسخگوی بسیاری از سؤالات تشنگان معارف اهل بیت علیهم السلام باشد.

  نام نویسنده : محمد محمدیان

  نام ناشر: دفتر نشر معارف
  تعداد صفحات: ۶۲۴
  شابک:۲-۳۲۱-۴۷۶-۹۶۴-۹۷۸

  برای خرید کتاب به صورت الکترونیکی میتوانید از طریق لینک زیر وارد سایت فیدیبو بشوید:
  https://fidibo.com/book/66068-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%88%D9%85%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%B9

  نظرتان برایمان مهم است!

  • سلام!
  • لطفا از ایمیل و نام واقعی خودتان استفاده کنید.
  • و سعی کنیم فضای مهدوی سایت را با الفاظ نادرست خراب نکنیم.
  • در پناه حق باشید و مهدی یار!