گسترش عدالت

عصری سرشار از عدل و عدالت

همان گونه که می دانیم عصر شکوهمند ظهور،عصری است سرشار از عدل و عدالت. و همان گونه که از گفتار خاندان وحی علیهم السلام نقل کردیم اثری از ظلم  ستم باقی نمی ماند و کمبود ها،کاستی ها و همه گونه فقر و نیاز که از سوی ستمگران بر مردمان تحمیل شده است ، نه تنها بر طرف می شود بلکه جبران می گردد.

در سراسر جهان ،پرچم عدالت به اهتزاز در می آید و همه مظلومان عالم از زیر یوغ زور گویان نجات می یابند.حکومت عدل حضرت بقیه الله ارواحنا فداه سایه رحمت عدالت را بر سر تمامی مردم در سرارسر گیتی می گستراند.

نه تنها در دستگاه حکومت و نه تنها در بازار و خیابان و تجارتخانه ها بلکه در اندون خانه ها و در هر گوشه ای از آن ها ، عدل وعدالت وجود دارد و نشانی از ظلم و زورگویی وجود نخواهد داشت.

عدالت ؛ یک انرژی پرتوان

عدالت همانند یک انرژی پرتوان همه جا حتی در گوشه خانه ها گسترده می شود که تنها عصر ظهور و زمان حکومت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه که دارای عدل فراگیر است از آن برخوردار می باشد.وهمان گونه  که سرما و گرما در تمام اظراف خانه و زوایای آن داخل می شود ، عدل و عدالت آن حضرت نیز با یک قدرت عظیم ناشناخته ، همه مکان ها را فرا می گیرد.

فرمایش حضرت امام صادق علیه السلام

حضرت امام صادق علیه السلام در این باره می فرمایند:
… أما والله لیدخلن علیهم عدله جوف بیوتهم کما یدخل الحر و القر.(۱۵).
حتما و قطعا عدالت آن حضرت در میان خانه های آنان وارد می شود، همان گونه که گرما و سرما وارد می شود.

آیا ممکن است؟!

حال ممکن است این پرسش در نظر آید که چگونه ممکن است عدالت همچون انرژی و حرارت که اتاقی را فرا می گیرد در سطح جهان جای گیرد و زور و ستم از صفحه گیتی رخت بربندد؟اگر مردمان عصر تکامل همچون مردمان عصر ما باشد !
آیا ممکن است عدالت بر همه جا حاکم شود و زور و تزویر زور گویان،دیگران را به زنجیر نکشد؟!
در پاسخ باید گفت: تا وقتی که جامعه بشریت به فطرت سالم و اولی خود بازنگشته و عقل و اندیشه او به تکامل نرسیده باشد،ممکن نیست انسان ها به یکدیگر ظلم نکنند و عدالت را در سراسر جهان،جایگزین زور و ستم نمایند!

تحول اساسی در وجود همه انسان ها

به این جهت، حضرت بقیه الله الأعظم ارواحنا فداه برای استقرار بخشیدن حکومت عدل جهانی یک تحول اساسی در وجود همه انسان ها به وجود می آورند که با ایجاد آن ،جامعه بشریت به تکامل راه یافته و با تمامی وجود از زور و زورگویی متنفر شده و به سوی عدل و عدالت روی می آورد. این تحول اساسی در صورتی تحقق می پذیرد که در ساختمان وجود انسان ها تکامل ایجاد شود تا آن ها بر اثر پدیدار شدن تکامل و به راه افتادن اندیشه ها و دیگر قدرت های روحی و عقلی، نفس اماره آن ها دگرگون شده و با رها شدن از هوای نفس و خواسته های نفسانی، برتکامل خود بیفزایند.

منبع:کتاب دولت کریمه امام زمان؛سید مرتضی مجتهدی سیستانی
برای دریافت کتاب دولت کریمه اینجا کلیک کنید.
برای دستیابی به متن قبلی مبحث دولت کریمه اینجا کلیک کنید.